Zwyczaje w różnych państwach a praca zespołowa

Wymagania menedżerów wobec obecnych współpracowników nie ograniczają się tylko do obszaru zakończonej edukacji, nauki innego języka niż polski i doświadczenia zawodowego uzyskanego w wcześniejszej pracy. Coraz więcej przedsiębiorstw w trakcie naboru kandydatów zabiega o to, aby zdiagnozować, czy nowo zatrudniony ma predyspozycje, aby poradzić sobie w pracy w zbiorowości ludzi.
W tym blogu chciałbym pokazać jak zestaw cech narodowych oddziaływuje na aktywność w mniejszej społeczności, jaką jest organizacja. Mimo że umiejętności współpracy w grupie bywają wśród pracodawców doceniane, samodzielność w pracy to także świetny trik na awans. Ludzie posiadający najwyższy standard kompetencji społecznych, myślący niekonformistycznie oraz będący w drodze konskwentnie do wybranych celów bez przeszkód robią karierę. Więcej tutaj:
Wyjazdy Integracyjne i Team Building
Na fakt, czy organizacja preferuje indywidualizm czy grę w grupie wywiera wpływ  tradycja państwa, tam gdzie naprawdę działa. John Perlacle zrobił wywiady na temat tradycji zarządczych firm  z różnych krajów. Można wyczytać z nich, iż da się państwa podzielić na kilka podzbiorów w zależności od zakresu, w którym tradycja organizacyjna promuje aktywność zespołową.
Na przykład firmy z Holandii, Portugalii i Ukrainy nad wyraz doceniają zintegrowanie zespołu wokół celów firmy. Na dodatek promują małą jedność koordynowania. Grupy zadaniowe są bardzo małe. Jednak w niemieckich firmach duża część aktywności bywa wysoce zestandaryzowana oraz zaprogramowana przed samym działaniem, natomiast obszary odpowiedzialności są dokładnie podzielone.
No i właśnie, jak każdy wie, takie społeczności doskonale działają nawet w dużych grupach bez elementu permanentnego sprawdzania efektów działania. Ludzie w koncernach japońskich powinni być przygotowanym na konkurowanie o pozycję zawodową i wyrobić w sobie wielką chęć do działania. W tego typu krajach nagradza się indywidualizm i entuzjazm.
W kolejnym odcinku o funkcjonowaniu zespołu przedstawię funkcje, jakie można pełnić w zespole i ich znaczenie dla działaniu grupy.
To tyle naszych wniosków.
Redakcja: Henryk Nowosielski
I DODATKOWO JAK ZAWSZE PAKIET NIEZNANYCH ANALIZ DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najpopularniejsza forma ćwiczeń : scenariusze muzyczne
- Najwyżej wycenione w testach po evencie gry – oceny uczestników: gry miejsce
- Uśredniona liczebność zespołu uczestniczącego w grze: czterdzieści osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na wyjazd: czwartek.
- Najchetniej wybierana destynacja: Trójmiasto

ŹRÓDŁO: Training Projects
Projektujemy wyjazdowe szkolenia team building i niezwykle dynamiczne wyjazdy integracyjne dla przedsiębiorstw i organizacji.
Jesteśmy świadomi, że atrakcyjne szkolenie czy wyjazd to także klimatyczny hotel. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście posiadamy kilkadziesiąt ciekawych miejsc od morza po Tatry. Rekomendujemy sprawdzone eventy integracyjne i  team building.W większości przypadków działamy w Sudetach, w centralnej części kraju a także nad morzem. Preferujemy  destynacje w ciszy i spokoju . Gdy jest ciepło szkolimy pod chmurką, a jeśli pogoda jest zła – w salach konferencyjnych.