Warsztaty z efektywności osobistej

Posted on

Pracownicy wielu firm często zagadują naszych trenerów o Warsztaty Z Efektywności Osobistej  z programem zawierającym dodatkowe  mało znane zaawansowane metody.  Jednoznacznie i bezdyskusyjnie potwierdzam wtedy iż nie ma dostępnego na rynku czegoś takiego jak zaawansowane techniki w tym zagadnieniu ponieważ nie o to chodzi.
Przede wszystkim musimy uświadomić sobie iż sukces w pracy szefa zależy tu w największym stopniu nie na stosowaniu narzędzi zaawansowanych (bo ich istnienie to fikcja) tylko na nieustającym oraz przemyślanym stosowaniu naturalnych modeli postępowania – np. ważne i nieważne gdy chodzi o zarządzanie czasem, albo dopasowanie delegowania do kompetencji gdy chodzi o liderowanie w grupie.
Jeżeli kierownicy brali udział w szkoleniach i kursach na poziomie basic, a popełniają błędy to rozwiązanie nie powinna być szukana w następnym szkoleniu z zarządzania. To raczej dwie inne przyczyny bywaja fundamentem porażki. Pierwsza – niewystarczająco poziom sumienności w częstym wykorzystywaniu znanych już metod. Po prostu kierownicy stosują je jedynie kiedy im się chce a nie zawsze gdy rozsądek to podowiada.
Poza tym robią to niepoprawnie (np. bezmyślnie) i byle jak – co znowu nie jest teamtem na szkolenia ale wsparcie przełożonych.
Dlatego przemyślmy sprawę i zanim przygotujemy szkolenie z zarządzania czasem, kurs z przywództwa, albo konferencję z komunikacji dla doświadczonych, przeprowadźmy analizę sytuacji w grupie osób rozważanych na szkolenie. Skuteczne wsparcie pracownika iniciujmy od dobrze przemyślanej analizy. Inaczej wyrzucimy spore wydatki a skutek szkolenia nie będzie dla uczestników pozytywny, a stopa zwrotu – na śmiesznie niskim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>