Polityka organizacyjna i praca w zespole

Często słyszę zdanie: dlaczego instytucje charakteryzują się różnorodną polityką pracy? Czasami różnice są naprawdę duże. Człowiek uczestniczący w szkoleniach często zastanawia się: w jednej firmie funkcjonuje mi się dobrze, a w poprzedniej była męcząca atmosfera. Co jest czynnikiem decydującym?
Poniżej zamieszczam wyczerpujący opis wykonywania zadań w ramach różnych firm. Znajdź 12 różnic atmosfery korporacyjnej, które w dwóch instytucjach są takie same. Wypisz je w notatniku i przedstaw w punktach, na czym polegają rozbieżności. Szczegóły przeczytasz na tej stronie:    Oceny – Wyjazdy
Instytucja XY sprowadza z Chin wieże stereo dla typowych melomanów. Grupa klientów to niemal cały kraj pochodzenia. Management średniego poziomu w hierarchii organizacyjnej ponoszą odpowiedzialność w zakresie strategii na poszczególne produkty. Top management nie wymaga tym bardziej od niższych rangą menedżerów kalkulowania w decyzjach nadmiernego ryzyka. Wszystkie obszary decyzyjne powinny zostać bez jakichkolwiek wyjątków pozostawione w systemie infromatycznym, pozytywne efekty są nagradzane przez zarząd na zebraniach. Projekty które skończyły się niepowodzeniem podobnie jak sukcesy bywają na forum oceniane. Zgodnie z tym, co wiem, nie działa najmniejszy nawet system skłaniający pracowników do obmyślania innowacyjnych zadań.
Instytuacja biznesowa Armach SA funkcjonuje w segmencie żywnościowym oraz skupia się na produkcji mleka, masmiksów oraz twarogów. Top management zaplanowało właśnie nową metodę funkcjonowania na rynku na dalsze dziesięć kwartałów, która ma zachęcać kierowników średniego managementu do podejmowania działań ryzykownych i stałych usprawnień ich wydziałów. Ci, którzy przedstawią nowe sposoby poprawy pracy lub nowatorski sposób myślenia, są przenoszeni na wyższe stanowiska. Błąd, wtedy gdy nie powoduje znacznej szkody organizacji, ma być rozumiany jako „lekcja na przyszłość”.
Jak można odczytać, te 2 instytucje posiadają różne polityki organizacyjne. W następnym części bloga dotyczącej zespołu napiszę, jak polityka organizacyjna oddziałuje na współdziałanie w grupie.
To tyle moich inspiracji.
Redakcja: Grzegorz Nowosielski
I DODATKOWO JAK ZAWSZE PARĘ CIEKAWYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma gier : gry inżyniersko kostrukcyjne
- Najlepiej wycenione w ankietach po evencie aktywności – opinie uczestników: gry topograficzno – poszukiwawcze
- Średnia liczebność zespołu uczestniczącego w grze: dziesięć pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na projekt firmowy: środek tygodnia.
- Najchetniej wybierana destynacja: Sudenty

ŹRÓDŁO: Training Projects
Pracujemy jako zespół szkoleniowców z praktyką biznesową ale także kompetencjami związanymi z żeglarstwem i pływaniem, co umożliwia nam realizację eventów w formie plenerowej, łącząc rozwój zespołów z grami outdoor. Pracujący dla nas trenerzy to także laureaci wielu nagród i ciekawe osobowości.
Nasze nowoczesne wyjazdy integracyjne i edukacyjne szkolenia team building są rekomendowane przez wiele przedsiębiorstw z całego kraju.