Oceny pracownicze w zarządzaniu wiedzą.

Zarządzanie wiedzą w departamentach HR opierać się musi między innymi na porządkowaniu wiedzy z badania motywacji zatrudnionych osób, badania satysfakcji pracowników, oceny pracowniczej, testów psychologicznych.
Wartościowe a regularnie pozostawione odłogiem źródła iformacji to
System ocen okresowych   – koncepcje już wykorzystywane ale też dopiero planowane.
Wprowadzenie w przedsiebiorce wartościowego pakietu administrowania wiedzą składa się z kilku działań:
Na sam start: zdefiniowanie celów które powinien dać  projekt. Badania potrzeb szkoleniowych , które przeanalizujemy mają tak mnóstwo ciekawostek  że bez doprecyzowania pożądanych wyników nie będziemy świadomi czego w nich poszukiwać.
Następny etap to unifikacja danych posiadanych przez dział zarządzania zasobami ludzkimi lub każdy inny dział archiwizujący Testy rekrutacyjne. często  są one pobierane z osobnych systemow i nie dają szansy do porównania ich.
Idziemy dalej. Audyty kompetencji powinny być zweryfikowane pod katem  świeżości bo nieświeże fakty są bezsensowne w użyciu.
No i oczywiście mile widziane jest przeszkolenie osoby odpowiedzialnej za Oceny okresowe   w kwestii zarządzania wiedzą.
Przedostatni etap to stworzenie dopasowanego do naszych potrzeb narzędzia typu baza danych do przechowywania oraz przetwarzania danych z testów oraz badań.
Na sam koniec najważniejsza porada:  administrowanie wiedzą nie będzie funkcjonować jeśli nie zatrudnimy osoby, która odszukuje w programie wartościowe fakty, składa je w raporty i prezentuje potrzebującym ich menedżerom.