Najbardziej istotny element programu rozwojowego

Plan szkolenia może zależy od kierownictwa przedsiębiorstwa, dyrektora personalnego jak też menedżera rozwoju zasobów ludzkich, przełożonych linowych, zainteresowanych podwładnych, nawet bywa że odbiorców firmy czy też współpracowników konkurujących z nami.
Menedżerowie z wydziału ds. HR, którzy teraz muszą zaplanować spory kontrakt rozwojowy, odnoszą często wrażenie, iż projekty wydają się ciekawsze w porównaniu do systematycznych operacji personalnych w opisie HRowych zadań. Więcej wskazówek przeczytasz na tej stronie: Analiza Ofert – Kursy Z Negocjowania  .
Organizowany przeze mnie projekt szkoleniowy posiada pięć faz:
- rozpoczęcia projektu – zdiagnozowanie potrzeb rozwojowych czy też opinii o tym, w jaki sposób trzeba zrealizować sesje szkoleniowe),
- sporządzania harmonogramu, co oznacza dokładną diagnozę potrzeb, zbudowanie budżetu oraz planu sesji, rekrutację prowadzących szkolenie i pomieszczeń szkoleniowych, wymyślenie fabuły szkoleń,
- realizowania szkoleń czy też procesów dodatkowych,
- diagnozowania efektów projektu szkoleniowego,
- zamykania kontraktu rozwojowego, a więc pomocy dla firmy we zaprogramowaniu wyników szkoleń oraz ustalenie dalszych etapów i działań – np. kolejnego kontraktu rozwojowego.
Uważam, iż dość ważnym przedziałem czasu jest etap planowania projektu z dziedziny HR. Wtedy właśnie zwykle zapadają najistotniejsze decyzje. Efekty tego etapu szkoleniowiec i uczestnicy odczują w trakcie odbywania się szkolenia.
Etap układania harmonogramu projektu szkoleniowego posiada następujące procesy cząstkowe:
- ułożenie agendy sesji szkoleniowej,
- prezentacja początkowej propozycji,
- diagnozowanie oczekiwań uczestników,
- dokładne napisanie metod podczas organizacji projektu, parametrów realizacji i określenie zamierzeń szkoleniowych i metodologii organizowania sesji sesji szkoleniowych,
- powtórne zaplanowanie koncepcji szkolenia,
- przyjęcie propozycji końcowej.
KIM JESTEŚMY
Nasz blog tworzy grupa  szkoleniowców realizujących treningi dla organizacji i instytucji z kilkunastu dziedzin gospodarki.

W tym blogu  zwykle piszemy   na temat:
- audyty satysfakcji specjalistów w dużych koncernach i małych firmach
- testy psychologiczne
- treningi z kompetencji społecznych i biznesowych
- wydarzenia motywacyjnych
- zarządzanie zasobami ludzkimi
Z satysfakcja gościmy Państwa w blogu i zachęcamy do następnych odwiedzin na naszej stronie.