Licencjonowane narzędzia – ocena.

Posted on Updated on

Wiele razy inni trenerzy zapytują naszych konsultantów  czy pozyskiwanie licencji dobrze działa i czy lubimy ten układ działania. A przede wszystkim czy to się kalkuluje finansowo. To tym razem napiszemy co o tym sądzimy.
Wykonawcą oferowanych przez naszą firmę symulacji jest Rafał Szczepanik. To dawny członek zarządu Training Partners Outdoor & Incentive.
Na tą chwilę to  właściciel  Training Projects. Ta agencja konsultingowa skupia się na opracowywaniu licencjonowanych ćwiczeń edukacyjnych a później kształceniu instruktorów i odsprzedawaniu im licencji do tych programów.
Już więcej niż od sześciu lat nasi konsultanci korzystają z franczyzy na koncepcje warsztatów wypracowanych przez  tego niekwestionowanego eksperta i coacha. Klienci opiniują je jako dynamiczne i dobrze oddające realia polskiego rynku. Ten standard działania na zasadzie licencji jest nader częsty w Ameryce i Europie zachodniej , jednak w naszym kraju jesteśmy prawdopodobnie jedną z raptem kilkunastu spółek funkcjonujących w tego typu sposób.
Na naszym rynku da się zamawiać certyfikacje na szkolenia z delegowania, asertywności, psychologii szefa, finansów, wdrażania zmian, a także ocen okresowych, kwestionariuszy psychologicznych.
Jako trenerzy cenimy bardzo zastosowany układ. Istota sprawy to powszechnie cenione programy zweryfikowane przez ich twórcę – co daje nam szansę na uniknięcie eksperymentów na rzeczywistych uczestnikach kursów. Ponadto otrzymujemy rewelacyjne treningi licencyjne. A na koniec – ćwiczenia są profesjonalne wyposażone w rekwizyty.
Finanse? Licencje bywają dość drogie. Od pięciu do nieco częściej kilkudziesięciu tysięcy PLN za opracowaną dla nas (razem w tej cenie nabywamy szkolenie certyfikacyjne). Osoby zainteresowane powinny indywidualnie zważyć czy to pozwala wyjść na plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>