Licencjonowane ćwiczenia – ocena

Posted on Updated on

Systematycznie fachowcy z branży zapytują naszych konsultantów  czy korzystanie z licencji nam się opłaca i jak nam się z tym pracuje. A także ile za to zapłaciliśmy. To w tej notce przedstawimy naszą opinię.
Twórcą oferowanych przez naszą firmę gier edukacyjnych i team building jest Rafał Szczepanik. Obecnie właściciel  Training Projects. Ta agencja konsultingowa skupia się na opracowywaniu tworzonych na miarę i dopasowywanych do klienta symulacji menedżerskich a później szkoleniu instruktorów i odsprzedawaniu im licencji do tych programów.
Już ponad od ośmiu lat nasi specjaliści korzystają z franczyzy na metodykę kursów wypracowanych przez  tego uznanego mentora i trenera. Klienci opiniują je jako atrakcyjne i adekwatne do ich pracy biznesowej. Ten układ prowadzenia zajęć z wykorzystaniem licencji jest nader częsty w Ameryce i Unii , ale w naszym kraju jesteśmy prawdopodobnie jedną z raptem kilkunastu agencji trenerskich funkcjonujących w tego typu sposób.
W naszym kraju mamy już możliwość nabywac certyfikacje na szkolenia z delegowania, pracy w zespole, rozwiązywania konfliktów, marketingu, wdrażania zmian, a także ocen okresowych, ankiet rekrutacyjnych.
Jako trenerzy uważamy wybraną strategię za słuszną. Korzyść to znane programy przetestowane przez ich twórcę – co umożliwia unikniecię eksperymentów na rzeczywistych uczestnikach warsztatów. I jeszcze otrzymujemy atrakcyjne warsztaty licencyjne. To może ma mniejsze znaczenie ale też się liczy – symulacje są bogato wyposażone w rekwizyty.
Koszt? Licencje nie są takie tanie. Od w przypadku prostych gier czterech do w przypadku drogich symulacji sześćdziesięciu tysięcy złotych za  symulację (razem w tej cenie nabywamy szkolenie certyfikacyjne). Osoby zainteresowane powinny w kontekście swojej sytuacji biznesowej oszacować czy to się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>