Studia dla menedżerów w miejsce projektów szkoleniowych

Posted on Updated on

Ceny studiów dla menedżerów bywają zróżnicowane i zależy to od tradycji szkoły wyższej, proporcji zajęć praktycznych do teoretycznych, języka wykładowego oraz uczelni zagranicznej, która poświadcza zaświadczenie ukończenia sposobu pozyskiwania wiedzy menedżerskiej. Znaczenie ma także lista polskich wykładowców i to, czy uczą i kształcą tam kierownicy, czy pracownicy naukowi szkół akademickich. Czy raczej opłaca się przejść zestaw wielu szkoleń niż studia dla menedżerów?
Osoby, którym zależy na stopniu zawodowym będą zmuszeni przeznaczyć na takie studia ponad 30 tys. zł. Jak widać za te pieniądze warte takich kursów można by zakupić używany, ale całkiem dobry samochód. Wybrane oferty wspomnianych projektów edukacji akademickiej można znaleźć tu: Wyjazdowe Kursy  Prowadzenie Inspirujących Przemówień  .
Dalej podaję jako ilustrację kilka charakterystycznych dla branży szkół wyższych uczelnianych kursów dla osób pełniące funkcję szefa.
25 tysięcy  zapłacisz za studia dla osób pełniące funkcję szefa organizowane w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu i Finansów. Cykl studiów jest zaplanowany na 4 trymestry oraz kwota jest rozłożona na równe raty. Gdy potencjalny student ma zamiar uiścić jednorazową opłatę, może liczyć na 9 % rabatu. Mimo, że cena nie jest duża, ćwiczenia przygotowała katedra naukowców z Broghton College (GB) i Menchester School of Humanities.
Poważniejszą sprawą będą studia dla menedżerów w Krakowie, w Instytucie Administracji i Biznesu w Akademii Ekonomicznej. Inwestycja na poczet tego typu studiów to w granicach 4-10 tysięcy dolarów. Tu także można płacić w równych ratach. Ćwiczenia praktyczne prowadzone są w większości w języku angielskim. W trakcie studiów dla menedżerów jest możliwość wybrać cztery dodatkowe kierunki.
Dla mnie szczytem życiowych pragnień są studia dla menedżerów na AGH. Tu roczny projekt edukacyjny dla menedżerów jest wart około 19 tys. dolarów. Przy tej kwocie wpłata wstępna, na poziomie 600 zł będzie dla kandydata nieznacząca. Ta prestiżowa szkoła wyższa promuje się wśród kandydatów współpracą z dość znanym kampusem uniwersyteckim i wieloma certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość prowadzonych zajęć. Uczelnia diagnozuje losy własnych abiturientów, którzy w całości pracują w międzynarodowych firmach w kraju i za granicą.

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH TEKSTACH
Ten portal tworzy grono mających wieloletni staż ekspertów tworzących kursy dla firm z różnych branż.
Twórcą powyższego wpisu jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z rozwiązywania konfliktów i jednocześnie współautor tekstów w dziedzinie  pomiaru satysfakcji pracowników.
Na tej stronie mówimy również o:
- analizy zaangażowania menedżerów w dużych koncernach i małych firmach
- kwestionariuszy psychologiczne
- warsztaty z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
- wyjazdy dla pracowników
- kierowanie ludźmi