Istotne tematy szkoleń dla kadry zarządzającej

Kilka dni temu wziąłem udział w dyskusji znanych w Polsce dyrektorów zarządzających. Omawiali, jakie kursy i sesje szkoleniowe dla kadry zarządzającej można by zakupić dla menedżerów firmy, by skutecznie administrować organizacją biznesową. Dlatego mam kilka wniosków na ten temat. Niżej zawarłem kilka wskazówek dla wszystkich szefów działów i prezesów zarządów.
W szkoleniach i doradztwie dla przedsiębiorstw jest bardzo wiele typów kursów dla osób na stanowiskach menedżerskich. Np. przywództwo menedżerskie, prowadzenie negocjacji, wpływanie na zachowania pracowników, konflikty i ich efekty dla firmy, zarządzanie stresem, wariantowanie i decyzje, umiejętność komunikacji. W tym wpisie opisuję szczegółowo kilka typów tego typu szkoleń. Dość dużo treści znalazłem tu:
Certyfikowane Szkolenia Z Komunikacji W Zespole
Jakie projekty szkoleniowe dla menedżerów można by zakupić dla menedżerów firmy? Niżej parę ważnych tematów:
Decyzje menedżerskie – chętni na to szkolenie dowiedzą się jak rozważać kwestie w temacie strategii konkurencji, nieporozumień w firmie, efektów działalności firmy, konstruowania budżetów na kolejne miesiące działalności i wywierania wpływu na pracowników. Podejmowanie decyzji bywa ważnym elementem na stanowisku prezesa zarządu i menedżerów średniego szczebla. Przełożony podejmuje dziesiątki wyborów w ciągu krótkiego czasu, dlatego warto to robić skutecznie.
Wpływanie na zachowania pracowników – uczestnicy dowiedzą się jak motywować zatrudnionych w swoim dziale bez dodatkowego budżetu. Dowiedzą się jak określać pobudki podejmowania zatrudnienia przez zatrudnionych w swoim dziale, tworzyć grafiki w swoim dziale oraz twórczo pracować z osobami zatrudnionymi w firmie. Szkolenia z tego tematu są realizowane poprzez aktywizujące ćwiczenia.
Leadership – menedżer jest liderem oraz w innym momencie administratorem. Osoby zatrudnione w dużych firmach najczęściej uważają, że tacy frontmeni posiadają zawsze wrodzone cechy. Ja jednak uważam, iż jednostka ludzka jest w stanie nauczyć się być prawdziwym frontmenem dla grupy. Szkolenia z powyższego tematu dają w zaawansowanej formie zwykle 4 dni. Szkoleniowcy rozwijają kompetencje z wywierania wpływu na ludzi oraz sztuki motywowania podwładnych.
W osobnym wpisie przedstawię inne rodzaje oferty firm szkoleniowych dla menedżerów.
O NASZYM DZIENNIKU

Pomysłodawcą i wykonawcą niniejszego wpisu jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z komunikacji a dodatkowo twórca gier i symulacji w dziedzinie  pomiaru satysfakcji pracowników.
W tym miejscu  zwykle piszemy także o:
- audyty satysfakcji kadry w dużych koncernach i małych firmach
- testy kompetencyjne
- kursach z kompetencji społecznych i biznesowych
- imprezy motywacyjnych
- kierowanie kadrami