Inne zasady – dofinansowanie szkoleń

Posted on Updated on

Coraz więcej wskazuje na to, że w dającej się przewidzieć perspektywie nieco łatwiejsze do zagospodarowania zostaną subwencje z publicznej unijnej pomocy zabudżetowane na  projekty szkoleniowe. W realizowanych przez naszą  organizację projektach wymieniłbym głównie środki na  Szkolenia Z Przywództwa .
Tego typu sugestię otrzymaliśmy od realizującego dla nas projekty konsultanta , z naciskiem na fakt że wydaje się to informacja nieoficjalna.  Sugerujemy to sprawdzić w sprawdzonym źródle.
Rewolucja ma opierać się na tym, że wprowadzony powinien być voucher, którym pracownik na treningu zapłaci prowadzącemu. W dalszej kolejności agencja szkoleniowa wyśle ten bon do PARP i w zwrot za wydrukowaną fakturę urząd zapłaci umówioną sumę pieniędzy. Taka zmiana ma przyspieszyć procedury w przedsięwzięciach współfinansowanych ze środków publicznych. Księgowi będą zapisywać po prostu obieg certyfikatów płatniczych a nie każdą fakturę za długopis, obiad czy segregator.
Jednocześnie dla instytucji wysyłających swoich specjalistów na warsztaty sprawa ma stać się lżejszą. Na zmienionych warunkach dokumenty mają stać się odchudzone. Byle udało się to wprowadzić w życie.
Wątpliwości budzi jednak inna nowość. Do używania bonu będą certyfikowane tylko firmy edukacyjne, które otrzymają akredytację. Tutaj rodzi się wątpliwość o trafność  przesłanek do otrzymania akredytacji.
kolejna wątpliwość tyczy się wielkość wynagrodzenia za zorganizowanie kursy. Czy sumę widniejącą na planowanym bonie skalkuluje sztywno któryś niezorientowany urzędnik?

O AUTORACH
Nasz blog redaguje ekipa  ekspertów prowadzących wykłady dla przedsiębiorstw z kilkunastu branż.
Autorem powyższego opracowania jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z rozwiązywania konfliktów i jednocześnie twórca gier i symulacji w dziedzinie  budowania strategii sprzedażowych i handlowych.
W tym miejscu mówimy równeż o:
- pomiary kompetencji pracowników w przedsiębiorstwach wszelkich branż
- testy kompetencyjne
- szkolenia z tematyki miękkiej
- imprezy dla załogi
- zarządzanie ludźmi
Jest nam milo że poświęcają nam Państwo czas i zapraszamy do następnych odwiedzin na tej witrynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>