Gry jako sposób na zgłębianie rzeczywistości biznesowej

Polski rynek szkoleń biznesowych rozwija się niezwykle intensywnie od lat 90 XX wieku. Nie brakuje chętnych , którzy pragną rozwinąć swoje kwalifikacje , jak również być zawsze na bieżąco , jeśli chodzi o nowe rozwiązania w zarządzaniu procesami biznesowymi, zarazem na szczeblu całych przedsiębiorstw , jak i niewielkich filii .

Warsztaty biznesowe dla decydentów mogą być zróżnicowane. Raz będzie chodziło o podejmowanie ważnych decyzji w warunkach stresu, innym razem nacisk zostanie położony na zdolność do analizy napływających informacji , w następstwie czego będzie możliwe podjęcie optymalnej decyzji . Specyficzna gałąź edukacji, jaką są warsztaty biznesowe, nie licząc tego, że intensywnie się rozwija, eksperymentuje z najnowszymi trendami w metodologii przekazywania wiedzy, skupiając się na najwyższej jakości prowadzonych zajęć.

Coraz większą popularność zdobywają sobie rozmaite Andragogiczne Ćwiczenia Szkoleniowe
by wzmocnić atrakcyjność szkoleń. W metodologii szkoleń używane były już od dziesięcioleci , ale we współczesnej Polsce coraz szerzej oferowane są przez firmy, które szkolą menedżerów. Głównym zadaniem jest nauczenie kierowania rozwojem pracowników, ale ponadto nabycie umiejętności podejmowania decyzji .

Stosowanie gier w szkoleniach to, właściwie, same pozytywy . Przede wszystkim, pozwalają one przetransformować rozważania teoretyczne na praktykę bez niebezpieczeństwa wyrządzenia poważnych szkód w prawdziwych finansach . Jest to również efektywniejszy sposób przekazywania wiedzy , ponieważ opiera się na silnej emocji , a przez to przyspiesza proces uczenia się . Symulacje takiego rodzaju są dodatkowo idealnym rozwiązaniem, za pomocą którego uzyskane w czasie warsztatów doświadczenie można odnieść do sytuacji prawdziwych . Uczestnicy bez problemu mają szansę wejść w obowiązki , z jakimi są zmuszeni borykać się menedżerowie w codziennym dniu , ponieważ ciągle koncentrują się na sytuacjach realnych .