Garść dobrych rad w zakresie zadań kierownika

W zeszłym miesiącu w czwartek miałem kurs dla menedżerów zatrudnionych w małej firmie handlowej.  Szkolenie odbyło się w uroczym pensjonacie w Bieszczadach. Ponieważ na dworze możemy podziwiać piękną jesień, po szkoleniu wszyscy biorący udział chcieli pochodzić po okolicy.
Podczas szkolenia, które prowadziłem dla szefów zmiany, menedżerowie zgłosili pewną grupę kwestii związanych z funkcjonowaniem w zespole: fakt, kto pełni jaką rolę rzadko są przesłanką do zatrudniania pracowników planowanych na stanowiska menedżerskie, kierownik nie rozwija niezwykłych cech członka zespołu, wiele spraw da się usprawnić w działalności zespołu. Te problemy łatwo jest rozwinąć wykupując udział w przykładowych szkoleniach: Weekendowe Szkolenia Z Zarządzania Projektami  .
W tym artykule pragnę opisać, jakie negatywne skutki wynikają z typowych aspektów pracy w grupie. W przypadku gdy predyspozycje do pełnienia ról nie będą kryterium w czasie zatrudniania kandydatów,  konsekwencją jest to, że przełożony nie da rady właściwie przydzielać celów do zrealizowania.
Dla przykładu Jan Dąbrowski jest informatykiem oraz jest zatrudniony w średniej wielkości firmie logistycznej. Jego szef kazał mu pojechać do klienta oraz określić specyfikację rozwiązania do obiegu dokumentów w firmie. Opisany specjalista nie nawiązuje kontaktów z  ludźmi i marzy tylko o pracy przy laptopie. Na pewno domyślasz się, że nie przeprowadzi efektywnie powierzonego zadania.
Inny case: Silną stroną Jacka Jabłońskiego od zawsze było innowacyjne rozwiązywanie problemów. Ciągle chce wprowadzać nowe produkty, określać nowe metody w funkcjonowaniu jego instytucji. Jego przełożony nie bierze pod uwagę tego jakie ten zatrudniony może mieć mocne strony i powierza temu pracownikowi obowiązki, które polegają na aktywności rutynowej. Ten zatrudniony będzie zdołowany, a pracodawca nie wykorzysta jego najlepszego talentu.
Jak można odczytać na tych dwóch casach: cechy osobowe i wynikające z nich role w pracującym ze sobą zbiorze osób muszą być kryterium przydzielania zadań.
Ten portal kreuje grupa mających wieloletni staż wykładowców realizujących warsztaty dla przedsiębiorstw z różnych sektorów rynku.

W tym blogu mówimy także na temat:
- pomiary satysfakcji załogi w dużych koncernach i małych firmach
- ankiety rozwojowe
- programy rozwojowe z tematyki miękkiej
- spotkania dla pracowników
- zarządzanie zasobami ludzkimi
Nieodmiennie zachęcamy do następnych odwiedzin na naszej stronie.