Fundamenty działania skutecznej organizacji

Posted on

W niniejszym wpisie na tym portalu opiszę cechy dobrze działającego tworu, jakim jest zbiorowość pracowników, które da się znaleźć w literaturze przedmiotu. Będzie to wprowadzajaca jedynie część tekstu, bo parametrów wyznaczono wyjątkowo wiele. Więcej można posłuchać w tym miejscu:     Szkolenia Integracyjne i Team Building
W tym miejscu przedstawiam najważniejsze parametry sprawnego zbioru pracowników.
Grupa zwyczajów pracowniczych
Daje się określić po kilkudziesięciu dniach obserwacji, w moich firmach była zazwyczaj niezapisana w żadnym dokumencie, bez nadymania się oraz odprężona. Gdy jest konstruktywna i dopasowana do grupy nie wyczuwa się ważnych napięć. Ludzie w niej istniejący są chętni do poświęceń oraz myślący o wspólnym celu. Nie widać objawów izolacji od grupy.
Skluteczny przepływ informacji
Ogromna część rozmów między pracownikami, w których uczestniczą dosłownie wszyscy. Bywają to rozmowy w zakresie celów działu pracowniczego. Gdy dyskusja zbacza z tematu, menedżer bez wahania przywraca ją na zadany temat.
Cele zespołu
Członkowie zbiorowości ludzkiej świetnie znają oraz akceptują projekty i realizuja zaplanowane efekty grupy. W najbardziej dogodnym momencie wprowadza się niezobowiązującą rozmowę dotyczącą zadaniach, co sprawia, iż pracownicy dążą do tego, aby połączyć w dążeniach z działem w firmie.
Komunikowanie się
Członkowie grupy chcą rozmawiać ze sobą nawzajem. Dyskusja nie daje skjarzeń skakania po rożnych sprawach. Nawet słaby pomysł bywa doceniony. Ludzie nie boją się narazić na śmieszność i zaprezentować innowacyjną konepcję, pomimo, że wydaje się ona zupełnie dziwaczna.
Brak nieporozumień
Zespół nieźle rozwiązuje konflikty. Z uwagą bada się różne argumenty i zespół zamierza określić kompromis. Członkowie zespołu, którzy są innego zdania, nie chcą zdominować grupy czy okazywać wrogość. Jeśli nie myślą podobnie, wtedy bez wahania artykułują własne zdanie.
Na tą chwilę to tyle haerowych inspiracji.
Autor: Grzegorz Domański
I JESZCZE JAK ZWYKLE PAKIET NIEZNANYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najchętniej zamawiana forma zadań team building : gry miejsce
- Najwyżej ocenione w ankietach po szkoleniu gry – komentarze grup: gry miejsce
- Przeciętna wielkość zespołu uczestniczącego w grze: dziewięć pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na impreze: sobota.
- Najczęściej oczekiwania część kraju: Karkonosze

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od sześciu lat funkcjonujemy w branży spotkań dla pracowników jako Training Projects.
Nasze scenariuszowe wyjazdy integracyjne i praktyczne szkolenia team building są polecane przez setki korporacji z całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>