Elementy wykładu na temat budowania efektywnych grup pracowniczych

W poprzednim miesiącu uczestniczyłem w wykładzie, kiedy kandydat do nagrody Nobla John Kowalsky omawiał sławne wyniki badań na temat budowania zespołó ludzkich w firmach. Są one bardzo interesujące i łamiące stereotypy ze względu innowacyjnego spojrzenia na temat: jaki musi być zespół oraz w jaki sposób formować grupy pracownicze.
Poznając najnowsze efekty projektów naukowych z dziedziny nauk społecznych dowiedziałem się, że ludzie z natury łączą się w grupy. Gdy dzieje się to w obrębie przedsiębiorstwa i ludzie są wyznaczeni do stanowisk pracy, zostają oni uczestnikami zespołów wydziałowych. W następnej kolejności, dobrowolnie albo z obowiązku wdrażają się w prace strategicznych jednostek biznesu, grup projektowych itd. Pracownicy odnoszą swoje potrzeby i dążenia do grup nieformalnych lub grup wspólnych pasji, dla przykładu osób pasjonujących się sportami ekstremalnymi albo samochodami. Uzasadnienie takiego stanu rzeczy czytelnik może poszukać np. w tym miejscu:   Drużynowe Wyjazdy
Pokażę poniżej najciekawsze ustalenia badawczy na temat działania grup pracowniczych. Grupy pracownicze to coś więcej niż zwykłe zbiory ludzi. Wykazują się nie tylko pracowitością, ale także wyjątkową efektywnością. Czym charakteryzują się prawdziwe zespoły w porównaniu do zbiorowości ludzkich wykonujących zadania razem? Nieustanne skoncentrowanie na skuteczności działania, co może przynosić rzeczywiste efekty pracy zespołowej.
F.B. Irving oraz D.K. Smith piszą, że w grupie prawdziwych zbiorowości ludzkich można wskazać czasem takie, które prezentują rezultaty wyprzedzające typowe ilościowe oczekiwania. Takie grupy pracownicze mają wewnątrz lojalność i motywację. Biorą się one z akceptowania różnorodności potrzebnej w osiągnięciu ponadprzeciętnego efektu.
Efektywne grupy pracowników wydają się zbliżone do potajemnej społeczności, w której potrzeba działania wspólnie i wspólnego światopoglądu jest naprawdę wysoka. Talenty i wiedza większości członków zespołu są traktowane jako kluczowy sposób na funkcjonowanie.
W tym blogu zamierzałem pokazać, iż zespół to dość trudne do opisania zagadnienie. Czysto uproszczone podejście do tego zagadnienia często zbyt je upraszcza.
To tyle haerowych przemyśleń.
Autor: Krzysztof Nowosielski
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC PAKIET NIETYPOWYCH ANALIZ DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma gier : planszowe gry strategiczne
- Najwyżej ocenione w kwestionariuszach po wyjeździe gry – opinie grup: zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
- Uśredniona wielkość zespołu uczestniczącego w grze: siedemdziesiąt pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na wyjazd: czwartek.
- Najchetniej oczekiwania część kraju: Sudenty

ŹRÓDŁO: Training Projects
Pracujemy jako grupa trenerów z doświadczeniem menedżerskim ale jednocześnie certyfikacjami związanymi z survivalem, co umożliwia nam realizację projektów w formie plenerowej, łącząc budowanie postaw pracowniczych i zabawę o sportowym charakterze. Nasi szkoleniowcy to również laureaci wielu nagród i ciekawe osobowości.
Nasze nowoczesne wyjazdy integracyjne i rozwojowe szkolenia team building są rekomendowane przez setki przedsiębiorstw z wszystkich branż.