Dwa casy firm i działanie zespołowe

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że w jakiejś firmie pracownikom nie pozwolono współdziałać razem ze sobą? Każdy   jest zobligowany działać sam, nie widząc się z innymi pracownikami. Każdy ma własny pokój, innych nie odwiedza i nikogo nie zna. Jak wówczas odbywała by się działalność  firmy? Czy taka firma  dałaby radę istnieć?
W dzisiejszym wpisie opisuję dwa studia przypadku różnych firm. Pierwsza firma była zbudowana jednoosobowo. Pracownicy nie mieli być zespołem, każdy wypełniał zadania bez współpracy z innymi. Kolejna organizacja pracowała w efektywnie pracujących zespołach. Taka sytuacja była możliwa, ponieważ ta firma przeszła dokładnie takie szkolenie, jak to:   Drużynowe Wyjazdy Team Building
Opisana na początku instytucja biznesowa została otwarta w roku 1997 przez dentystę Piotra Bienioka, który zamierzał rozszerzyć zawód dlatego chciał być biznesmenem.
Jego uczelnią była Akademia Medyczna w Katowicach gdzie ukończył studia jako farmaceuta. Otworzył Zarejestrował firmę usługową oraz znalazł 20 przedstawicieli w poszczególnych miastach naszego kraju. Każdego miesiąca zatrudnieni w firmie pracowali w siedzibie firmy w Poznaniu i ustalali najpilniejsze zadania na kolejny okres dla organizacji. Nie licząc tego momentu współpracownicy pracowali zwykle samodzielnie. Kiedy 7 pracowników odeszło z tego biznesu, wiele zadań organizacji nie zostało zamkniętych. Po 2 miesiącach firma upadła.
Kolejną wymienioną powyżej firmę zarejestrował niezwykle ambitny magister po Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Będąc na trzecim semestrze wiedział jak organizować duże konferencje dla studentów. Zatrudnił się w organizacji pożytku publicznego jako „menedżer” zarządzania zasobami ludzkimi. Jak już przyznano mu dyplom doktora, otwarł firmę doradczą. Na przestrzeni 8 kolejnych lat jego firma okazała się uznanym liderem i niezwykle innowacyjną spółką w tym sektorze na terenie kraju. Jej średni roczny zysk plasował się na poziomie 2 milionów Euro. Firma miała 134 specjalistów, wliczając w to 56 coachów w takich miejscach jak: Białystok, Wrocław, Rzeszów, Poznań.  Trenerzy zwykle pracowali zespołowo, i to z tej właśnie przyczyny organizacja wciąż się rozwija.
To tyle naszych przemyśleń.
Autor: Henryk Guc
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC PAKIET INTERESUJĄCYCH STATYSTYK ODNOŚNIE INTEGRACJI Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najchętniej zamawiana forma gier : zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
- Najlepiej ocenione w testach po warsztacie zabawy – opinie grup: scenariusze muzyczne
- Średnia liczebność grupy szkoleniowej: pięćdziesiąt osób.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na event: wtorek.
- Najczęściej oczekiwania część kraju: Małopolska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od ośmiu lat działamy w branży incentive jako Training Projects.