Dobre praktyki układania gier menedżerskich

W tym poście pokażę zasady przygotowania ciekawej symulacji dla menedżerów. Niejeden program szkoleniowy uzyska niezastąpiony moduł dydaktyczny. Wszyscy opowiadają o tym, że trudno jest ułożyć strukturę takiej gry biznesowej. Gra dydaktyczna musiałaby posiadać z góry zdefiniowane moduły. Przypomniało mi się o nich, gdy wszedłem na ten poradnik: Planszowe Gry Menedżerskie – Zestawenie
Wtedy gdy 4 tygodnie temu prowadziłem projekt szkoleniowy stosując symulację dydaktyczną, przyszło mi do głowy, aby opracować bloga w tym zakresie. Niżej prezentuję zestaw dobrych praktyk dotyczących opracowywania gier i symulacji szkoleniowych.

Zupełnie na początku pomyśl na jaki temat ma być poruszony w czasie gry edukacyjnej. Znam pewne kwestie merytoryczne, które będą dla uczestników niezwykle ciekawe: narzędzia kierownicze, rozwijanie talentów, zaopatrzenie i sprzedaż, świadczenie usług, gospodarowanie kapitałem ludzkim.

W następnym etapie jedź do marketu dla dzieci oraz sięgnij po gadżety z okresu przed ukończeniem 10 roku życia. Na stoisku z zabawkami możesz nabyć: zestawy z klockami, gry elektroniczne, maskotki, samochodziki i pozostałe drobne gadżety dla dzieci. Te rzeczy przydadzą się do ułożenia programu gry szkoleniowej.

Na koniec opracuj fabułę gry dla menedżerów. Opracuj ją na kartce oraz zagraj w nią z rodziną. Oni znajdą miejsca, gdzie są potrzebne pewne zmiany w fabule.

Musisz też w symulacji dla menedżerów umieścić niespodziewane sytaucje, bonusy i efekty specjalne.

W następnym artykule przedstawię skrót programu symulacji szkoleniowej.

Franciszek Sawka
Twórca tej notki  jest absolwentem kierunku farmakologii Uniwersytetu w Toruniu i studiów podyplomowych z tematyki  mediacji  rodzinnych. Posiada certyfikat Instruktora Przywództwa Osobistego GZR. Pracuje w Gorzowie Wielkopolskim.  Od czternatu lat koordynuje warsztaty i kreuje gry dotyczące obsługi klienta w sektorze „budownictwo”.

SŁOWA KLUCZOWE:
Symulacje Menedżerskie