Dlaczego mamy złe zdanie o imprezach ?

Czy mają rację ci, którzy twierdzą, że wyjazdy integracyjne to jedynie pretekst do nadużywania alkoholu albo sposobność do obżarstwa? Niewykluczone kryje się w tym odrobina prawdy, lecz nie do końca . Wyraźnie złośliwe będzie twierdzenie , że każdy tego typu wyjazd to jedynie strumieniami lejący się alkohol.

W rzeczywistości kłopot pojawia się wtedy, gdy organizator nie ma kompletnie pojęcia o tym, co robi . Nie ma co ukrywać, że skuteczne inspirujące imprezy integracyjne to trudne wyzwanie. Nocleg to za mało, jak i catering . Jeśli byłoby łatwo przygotować i rozkręcić skuteczne szkolenie integracyjne , nikt nie angażowałby profesjonalnych agencji i zbędna byłaby praca event managerów .

Bardzo dużo informacji przekazuje w obszarze tego zagadnienia jesienny  Raport O Ofertach Szkoleń stworzony w procesie uniwersyteckich projektów badawczych.

Każdy pracodawca, zlecający organizację, takiej imprezy, powinien wiedzieć, że właściwie przygotowany wyjazd integracyjny musi polegać na dokładnie przemyślanej koncepcji , a pomysł musi zostać przedyskutowany. Zawodowy organizator nie tylko znajdzie właściwe otoczenie na tkanie skomplikowanych relacji, które potem przełożą się na sprawny zespół, jak również przygotuje różnorodną rozrywkę . Zwłaszcza, stosownie do najważniejszych zaleceń pracodawcy , wyselekcjonuje takie pomysły, sprawdzone zapewne wielokrotnie wcześniej, , które dadzą szansę osiągnąć założony cel . Jeżeli trzeba skonsolidować team , zostaną wykorzystane jakieś działania teambuildingowe, skoncentrowane, przede wszystkim, na zespołowym wywiązywaniu się z postawionych zadań . Jeśli w założeniu będzie również zapoznanie uczestników np. z nowymi rozwiązaniami lub trendami w wybranym temacie, znajdzie się również czas na szkolenie poprowadzone przez doświadczonego szkoleniowca. Wszystkie działania będą miały swoje miejsce i sens.

Bywa, że nie można przypilnować imprezy w każdym detalu. Uczestnicy mają swoje własne plany i przybywają z różnymi oczekiwaniami na tego pokroju eventy . Nie można wtedy wykluczyć, że będą przeróżne wybryki , ale należy je postrzegać jako nieistotne zdarzenia . Przedstawiciele dobrej filii eventowej wiedzą jak radzić sobie skutecznie z wprowadzeniem ładu i porządku, bo dla nich osiągnięcie założonego celu takiej imprezy jest najistotniejsze .