Badania stysfakcji Polaków- wyniki

Posted on

Nasz badacz z portalu HRmapa.pl opublikował niedawno wyniki badania motywacji i satysfakcji pracowników w polskich przedsiębiorstwach.

HRmapa to instytut prowadzący pracownicze  przeprowadzanie ocen pracowniczych.

Co odczytamy z opublikowanego badania?

Kluczowa jest dobra atmosfera w firmie  a także pewność zatrudnienia. Niewiele mniej kluczowa jest możliwość samodzielnego decydowania o terminach urlopów. Na niższym miejscu lokuje się  prawo głosu na przykład na zebraniach i w rozmowie z przełożonym.

Dalej: możliwość podejmowania decyzji.

Jak łatwo się domyślić w zestawieniu jest też umożliwienie Ci udziału w planowaniu Twojej własnej kariery.

Już odrobinę dalej są:

wsparcie rozwojowe ze strony szefa a także delegowanie Ci ciekawych lub innowacyjnych zadań. Liczą się też nauka i warsztaty zawodowe.

Niżej w ocenie pracowników są wysoki standard miejsca pracy . Nie otrzymał wysokiej oceny w opinii pracowników również

pakiet świadczeń socjalnych ani uznana marka i renoma firmy, w której pracujesz. Testy wykazały że takie psychologiczne i osobowościowe zagadnienia jak partnerska i nieformalna relacja z szefem oraz wiele nowych sytuacji i zmian także są mniej kluczowe. Najniżej uplasowalo się: konkursy i rankingi pracowników (współzawodnictwo pomiędzy pracownikami.

Szczegółowe wyniki z badania motywacji i satysfakcji pracowników, zakres pytań wykorzystanego testu i kwestionariusza oceny jest opublikowana i opinia badaczy na stronie HRmapa.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>