Aktualne trendy – potrzeby szkoleniowe pracowników

Posted on Updated on

Jedna z naszych pracowniczek  co kilka dni zlicza spis przychodzących do naszej firmy zapytań od firm poszukujących szkoleń.  Postanowiliśmy iż będziemy go w tym miejscu ujawniać, bo dużo kadrowców zwraca się do nas z pytaniami, jakie programy są najbardziej chodliwe i jakie tendencje obowiązują na rynku szkoleń.
W naszej ofercie znajdują się tylko szkolenia sprzedażowe, czyli  tematy  biznesowe.
Zestawienie uwzględnia następujące  programy o jakie  zamawiający przesyłali zapytania w tym okresie:
Szkolenia z zarządzania nietypowymi przedsięwzięciami i zadaniami – program dla doświadczonych.
Przywództwo dla menedżerów
Kluczowe motywatory niematerialne
Określanie zadań i egzekwowanie ich
Efektywność osobista w czasie
Zwycięskie negocjacje handlowe
Profesjonalne handlowanie
Szkolenia z profesjonalnej obsługi klienta
Telemarketing
Asertywność w stosunkach służbowych z kolegami
Komunikacja w firmie
Wdrażanie zmian
Zespół i skuteczna współpraca
Szybkie i sprawne podejmowanie decyzji w zarządzaniu
Kreatywne działanie
Rozwiązywanie konfliktów
Kontrolowane postępowanie ze stresem
Myślenie strategiczne w przedsiębiorstwach i koncernach
Nie jest to zestawienie sztywne – czasem sprzedają się mixy tematyczne.
W grupie tematów nie-menedżerskich obecnie wygrywa temat: radzenie sobie z sytuacjami konfliktowymi
Najczęstsze zapytania o warsztaty handlowe dotyczyły warsztatu:strategie handlowe – warsztat dla przedstawicieli
Dla szefów przede wszystkim sprzedawaliśmy:budowanie zespołu
Tradycyjnie tematem wiodącym są także wyjazdy integracyjne
I rzecz jasna wysoko plasują się wszelkie symulacje szkoleniowe.
Realizujemy również dodatkowe zlecenia dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi. Są to:
badania motywacji pracowników
badania satysfakcji pracowników
testy osobowościowe
badania potrzeb szkoleniowych
audyt klimatu współpracy
projekty wdrażające systemy ocen pracowniczych
Tu najczęściej realizowaliśmy:testy osobowościowe
Tyle na teraz. Nowe dane już wkrótce.
Raport powstał w oparciu o 53 zapytań otrzymanych od klientów.

KIM JESTEŚMY
Training Projects to grupa doradców praktyków , która realizuje szkolenia menedżerskie, treningi biznesowe a także z zarządzania ludźmi. Szkolenia tworzone są dla grup od czterech do dwudziestu uczestników, nowoczesnymi  technikami, np. studia przypadków. W tym gronie aktywnie funkcjonujemy od dziewięciu lat.
Nasze interpersonalne treningi z obszaru zarządzania, nowoczesnego przywództwa, pozafinansowego motywowania oraz negocjacji kooperatywnych są często polecane przez klientów.