Day: 2 maja 2014

Zarządzanie projektami nie takie straszne

W sektorze szkoleń jest niezwykle wiele szkoleń na temat zarządzania działaniami innymi niż procesy operacyjne firmy. W dzisiejszym wpisie na blogu zaprezentuję, jakich cech szkolenia szukać w temacie właśnie tych przedsięwzięć dydaktycznych oraz które kwestie bywają kluczowe w takich sytuacjach. Read the rest of this entry »

Kroki na drodze zdobywania wiedzy pracowników

W ostatnim poście opisałem wieloetapowy proces uzyskania kwalifikacji (przedstawionych bardziej dokładnie niż jedynie określony zbiór informacji). W tym celu, aby taki stan zaistniał, potrzebne jest zainicjowanie uczenia się, będącego zaraz po przekazaniu teorii np. w formie wykładu. Read the rest of this entry »

Polityka organizacyjna i praca w zespole

Często słyszę zdanie: dlaczego instytucje charakteryzują się różnorodną polityką pracy? Czasami różnice są naprawdę duże. Człowiek uczestniczący w szkoleniach często zastanawia się: w jednej firmie funkcjonuje mi się dobrze, a w poprzedniej była męcząca atmosfera. Co jest czynnikiem decydującym? Read the rest of this entry »

Jakie efekty przynosi diagnozowanie oczekiwań rozwojowych

Badanie oczekiwań rozwojowych pracowników definiuje się jako rozłożony w czasie sposób badania, kiedy to zostaje przedstawione  w jasny sposób zapotrzebowanie dotyczące szkolenia. Wtedy sprecyzowane są obszary niezbędnych kompetencji, określone sposoby pozyskania i wybierany jest efektywny harmonogram przeprowadzenia procesu dydaktycznego. Read the rest of this entry »